Dnes je nedeľa 8.9.2024 - 5:44:28 22 užívateľov online - neprihlásený

medailérska svetová tvorba.

Svetová tvorba.

Majstri z Číny dokážu viac ako len vyrábať kópie európskych historických mincí.

Editováno: 7.2.2017 19:29

Si vis pacem, para bellum. Acta non verba.

0 0

.

Si vis pacem, para bellum. Acta non verba.

0 0

a ešte

Si vis pacem, para bellum. Acta non verba.

0 0

veľmi pekné, až úchvatné…

0 0

Ten čínsky múr nemá chybu

MEMENTO MORI CARPE DIEM

0 0

presne na cinsky mur som sa zahladel…skusim u kolegu cez ali zohnat, sa mi lubi

Dobri kamarat neľem slucha co hutoriš . . . aľe i doľiva!

0 0

Niečo z toho je tu:
http://chinesemedals.com/products?…

Si vis pacem, para bellum. Acta non verba.

0 0

A parametre:

The Great Wall From Shanghai Pass to Jiayu Pass duplet (pair) medal set

Diameter: 80mm
Thickness: Extremely high relief, in some areas as much as approximately 30–35mm
Material: Copper and Brass
Mintage Limit: set 399
Mint: Shanghai New Century Mint, China
Weight: over 1000 grams

Si vis pacem, para bellum. Acta non verba.

0 0

Niečo z austrálskej mincovne v Perthte. Známa Lunar seria v inom prevedení. Ja sa inak týmto razbám nevenujem, ale práve rok 2014 a rok koňa majú emocionálnu a spomienkovú hodnotu. Teraz je to konkrétne limitka 10000 kusov, 4 × 1 Oz v striebre 999,9. Existujú aj viaceré varianty s týmto motívom umistneným v minciach. Zajtra by som mal možnosť vybrať niečo aj z toho. Ak sa podarí, prídám tiež foto.

0 0

Když jsme u těch zajímavostí tak jednu hodně zajímavou medaili mají v Jablonci:

Absolventská práce VOŠ od Aleše Hynka Vrkoslava. Autor ve své práci poukazuje na fenomény současného světa, především pak na globální komunikační možnosti ,které dynamicky zaplňují éter a doslova obalují Zemi. Tento dynamický moment autor na medaili vyjadřuje použitím tekutiny ferufloid, která pod vypouklým skleněným krytem reaguje na magnet, který je součástí obalu medaile. Tekutina vytváří proměnlivé obrazce. Pod touto tekutinou je zachycena mapa světa. Na druhé straně medaile je použit archetypální symbol lebky a binární kód. Obal medaile tvoří kvádr, jehož rozměry vycházejí z 3,5 palcové diskety.

Zdroj: facebookové stránky Vyšší odborná škola – SUPŠ a VOŠ Jablonec nad Nisou

0 0

Ešte raz pekné dielko mincovne v austrálskom Perthe. Samozrejme opäť rok 2014, rok koňa.

0 0

A do tretice austrálsky Perth, asi najkrajšie čo som doteraz od nich videl.

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 8561

Nadhera, krasa, len mam dojem, ze najvacsiu radost z toho nas aj tak ty :D

/aj nasa MK by si mohla zobrat trochu inspiracie a razit nieco takto povabne a nie … /

http://www.cs-mince.eu/forum/category/show/197 = OSVETA, ALEBO AKO SA NENECHAŤ DOBEHNÚŤ.

0 0

Ale áno, teším sa aj keď je to celkom mimo môj zberateľský záujem. Dúfam len, že aj slečna sa bude za 15 rokov a 3 mesiace tešiť :-)

0 0

Re:
Odpoveď na príspevok č. 8568

… ak slecnu budes k tomu viezt, co urcite budes, naisto bude spokojna s tvojim rozhodnutim a nielen tymto ;)

http://www.cs-mince.eu/forum/category/show/197 = OSVETA, ALEBO AKO SA NENECHAŤ DOBEHNÚŤ.

0 0
Kontaktný formulár

Administrátori: Ivan, Jan

Moderátori: Korlen, majo2291, michal bb, Ševci

VIP partneri: 118apo118, Caesar, minca1, Radek, rudi2, sparky, trobo

Seznam registrovaných uživatelů ( 733 )

Partneri

Reklama